середа, 18 грудня 2013 р.
Вступна кампанія 2014
У 2014 році МОН планує відкрити завдання ЗНО з української мови і літератури за 3 місяці до тестування.
За словами міністра освіти і науки Дмитра Табачника, у вільному доступі на сайтах Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів буде розміщено завдання всіх типів з української мови, згруповані за темами відповідно до програми зовнішнього незалежного оцінювання й за складністю."Оприлюднити цю інформацію для вільного використання абітурієнтів Український центр оцінювання якості освіти планує на момент завершення реєстрації осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2014 році. А потім, коли дійде до самого тестування, за теорією випадкових чисел комп’ютер вибере 70 запитань", - заявив Табачник.
Посилання на http://osvita.ua/test/
ГОТУЄМОСЬ до ЗНО!
Нові Державні умови вступу до вищих начальних закладів України в 2014 році
Міністр освіти і науки Дмитро Табачник відповідав на дзвінки читачів газети «Урядовий кур'єр» під час «прямої лінії».
неділя, 15 грудня 2013 р.
Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика - конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.
Обласний тур конкурсу в м.Донецьк відбувся на філологічному факультеті ДонНУ 14 грудня 2013 року.
Переможиця регіонального туру Коровкіна Дар'я, студентка 1 курсу групи Б-13 ДВНЗ "Макіївський політехнічний коледж", уперше взяла участь у такому престижному конкурсі. Ностальжи охопила моє єство, бо я покинула мою альмаматер 10 років тому, і жодного разу не було приводу її відвідати. І ось така урочистість: я тепер викладач і супроводжую вже свою студентку на конкурс!
Будемо очікувати на результати конкурсу.
Серце чомусь мені віщує сподівання на краще.
вівторок, 5 листопада 2013 р.
УРОЧИСТО
29 жовтня 2013 року у святковій залі ДВНЗ «Макіївський політехнічний коледж» відбувся урочистий захід з нагоди святкування Дня працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства, яке підготували студенти груп ОРА-31, ОРА-32 під керівництвом Водолажченко А.О. та Степаненко А.Л.
Під час
свята лунали пісні, авторська гра на гітарі, поезія. Студенти механічного
відділення виявили свої акторські здібності у невеличких сценках. Увазі
присутніх було запропоновано історію створення автомобілів, походження назв
марок та логотипів автокарів, а також презентовано студентські асоціації на
тему «Якби викладач був машиною, то якою…». Несподіванкою для всіх став хоровий
спів групи ОРА-41.
Тож можна з упевненістю сказати, що святкування професійного свята працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства об’єднало всіх студентів механічного відділення і стало презентацією спеціальностей «Обслуговування та ремонт автомобілів та
двигунів» та «Експлуатація підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх
машин і обладнання».
Ґете казав, що для того, аби опанувати всі Европейські мови досить і 6 років, свою ж не вивчиш і до кінця життя. У цьому, певне, і полягає загадка кожної мови!
Тож конкурс продовжується!
- Кріплення на коромислі, на яке чіпляється відро
- Джгут із соломи для перев'язування снопів
- Вісь на колесах возу
- Пральна дошка
четвер, 17 жовтня 2013 р.
Інтелектуальний календар
17 жовтня 1936 року народився Іван Драч, український письменник, засновник РУХу, депутат Верховної Ради. Деталі тут
Нагадую студентам 2 курсу, що матеріали для самостійного опрацювання теми "Життєвий і творчий шлях І.Ф. Драча" знаходяться на вкладочці "Українська література". Звіти про виконану роботу здати до 31.10.2013 року.
З любов'ю, Степаненко А. Л.
субота, 12 жовтня 2013 р.
вівторок, 1 жовтня 2013 р.
Українська мова за професійним спрямуванням
Любі студенти!
Для успішної роботи над самостійним опрацюванням тем "Аспекти професійного спілкування", "Мовленнєвий етикет" пропоную використовувати посібники та підручники, що розміщені на вкладочці УМПС.
У них ви знайдете теоретичний і практичний матеріал, правила оформлення ділових паперів, а також особливості усної форми професійного спілкування. Подано систему вправ, завдань, запитань для самоконтролю, контрольні тести.
Усе це допоможе виробити навички практичного володіння українською мовою у різних сферах комунікативної
професійної діяльності.
Усе це допоможе виробити навички практичного володіння українською мовою у різних сферах комунікативної
професійної діяльності.
З повагою, Степаненко А. Л.
середа, 4 вересня 2013 р.
Сьогодні Україна вшановує пам’ять Василя Стуса
4 вересня 1985 року у таборі біля села Кучино Пермської області помер український поет-шістдесятник Василь Стус. Сьогодні в Україні вшановують його пам’ять.
Автора поетичних збірок «Круговерть», «Веселий цвинтар», «Палімпсести» у травні 1980 заарештували, визнали особливо небезпечним рецидивістом та засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Продовження тут...
вівторок, 3 вересня 2013 р.
Український гімн найкращий у світі - ЮНЕСКО
Центр всесвітньої спадщини ЮНЕСКО визнав гімн України найкращим у світі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Центр новин ООН.
Так, до рейтингу увійшли національні гімни 193 країн.
Гімн України отримав перше місце в загальному рейтингу.
При цьому в розрахунок бралося 4 показника, по двох з них український гімн отримав найвищий бал - милозвучність, гармонійне поєднання музичної та текстуальної частин. Високий бал також був за оригінальність музичного рішення і цілісність твору.
Україна виявилася єдиною європейською країною в першій п'ятірці, а в цілому в першу десятку кращих національних гімнів світу увійшли гімни Нової Зеландії (2-ге місце), Південної Африки (3-тє), Австралії (4-те), США (5-те ), Канади (6-те), Сполученого Королівства Великобританії та Ірландії (7-ме), Іспанії (8-ме), Франції (9-те) і Японії (10-те).
понеділок, 2 вересня 2013 р.
Перший урок загальнонаціонального масштабу
Новий 2013/2014 навчальний рік у ДВНЗ «Макіївський політехнічний коледж» розпочався урочистим заходом, на якому особливу увагу приділили 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, видатного українського поета, письменника, художника, громадського діяча, філософа, етнографа, історика.
Перед першокурсниками виступили викладачі коледжу, студенти-учасники і переможці конкурсів «В сім`ї вольній, новій…», «Шевченківські дні в МЕГІ», мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка, «Срібні дзвони» Землякова Ірина (ОВ-41), яка продекламувала поезію «Я тебе чекала роки і роки» І.Драча, Нєвєдрова Дінара (Б-41) заспівала уривок з поеми «Княжна» Т.Шевченка «Зоре моя вечірняя», Самоліхін Всеволод (ПР-31) виступив з поезією «П.С.» (Петру Скоропадському), Белявська Альона і Зубік Євгенія (Б-41) співали пісню «Бандуристе, орле сизий» на слова Т.Шевченка.
Сподіваємося, що організаторам вдалося запалити у душах присутніх вогник мудрого поетичного слова Т.Г. Шевченка.
Шановні викладачі та студенти!Щиро вітаю Вас з початком нового навчального року!
Для вас, першокурсники, цей день особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.
Бажаю усім студентам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконана, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті.
З повагою, Степаненко А. Л.
субота, 31 серпня 2013 р.
Зроби Україні подарунок до дня народження)
Важко відразу наважитися? Саме для тебе було створено цю симпатичну книжечку-путівничок.
Тут ти знайдеш рецепт, який підійде саме тобі)
Українізуймось, бо ми того варті:)
З повагою, Степаненко А. Л.
пʼятниця, 30 серпня 2013 р.
Моїй неньці 22 роки.
Взагалі, вона значно старша — про це ще змалечку знає кожен в нашій великій сім'ї. Вона на власні очі бачила нелегке життя русинів за часів Київської Русі, тішилася мудрістю князів земель київських; вона подумки молилася за відважних козаків, захоплювалась їхніми подвигами, пишалась їх завзяттям, волелюбністю і нескореністю духу; її серце наливалося кров'ю і ридало разом зі своїми синами та доньками через ту гіркую долю, що випала її багатостраждальному народу, а її сердечні сльози оберталися піснями та віршами, що їх донесли нам у своїй творчості Величні її діти; її ніжний образ надихав тисячі людей на шляху до становлення Незалежності, затамувавши подих, вона чекала тієї миті, коли її любі, змучені невільницьким життям діти нарешті зможуть жити в мирі та спокої...
І одного дня здійснилося омріяне не одним поколінням: наша ненька переродилася і постала перед нами молодою, вродливою, повною сил та рішучості дівчиною, чий погляд направлений вперед — у світле майбутнє, позбавлене неволі й страждання. А ще тепер у тебе є я, я та мільйони таких самих небайдужих до тебе синів та доньок, тих, які всім серцем вітають твоє переродження й всіма силами відстоюватимуть тебе та наше спільне майбутнє. Вір у нас так, як ми віримо в тебе, у нас обов’язково все вийде, бо інакше і бути не може.
З днем народження, моя мила Україно!
пʼятниця, 28 червня 2013 р.
середа, 12 червня 2013 р.
вівторок, 28 травня 2013 р.
Слухачам курсів!
Результати підсумкової контрольної роботи з української мови, яку писали слухачі курсів ДВНЗ "МПК" група 3, можна переглянути тут
З повагою, Степаненко А. Л.
пʼятниця, 19 квітня 2013 р.
середа, 17 квітня 2013 р.
Притча про талант
Ходив по світу Талант. Багато хто хотів подружитися з ним.
Розум говорив:
- Талант, давай жити разом. Ти допоможеш мені талановито застосовувати себе.
Дурість пропонувала:
- Талант, йди до мене жити. Побачивши тебе поруч, люди не будуть сміятися з мене.
Багатство вмовляло:
- Талант, з твоєю допомогою я ще більше розбагатію.
Бідність просила:
- Талант, допоможи мені винести нужду.
Продовження тут
Розум говорив:
- Талант, давай жити разом. Ти допоможеш мені талановито застосовувати себе.
Дурість пропонувала:
- Талант, йди до мене жити. Побачивши тебе поруч, люди не будуть сміятися з мене.
Багатство вмовляло:
- Талант, з твоєю допомогою я ще більше розбагатію.
Бідність просила:
- Талант, допоможи мені винести нужду.
Продовження тут
Острахи педагогів та сьогодення
Студентська молодь вже давно живе у цифровому
світі, і переважна більшість їх почала спритно використовувати смартфони,
планшетники, інші ґаджети, вийшли в Інтернет без допомоги батьків чи
викладачів. Дорослі, у тому числі педагоги, просто бояться всесвітньої мережі.
«В Інтернеті багато готових
рефератів, студент може скачати будь-що, навіть не прочитавши», - так вважають
викладачі. На їхню думку, за допомогою форумів студенти вчаться обманювати педагогів.
«Це смітник зі шпаргалками», - міркують викладачі. «Тепер можна і не навчатися»,
- збентежено констатують вони.
Втім справжній професіонал не має чого
боятися. Просто роль викладача змінилася, і це не залежить від нашого бажання. Тепер
ми вже не стільки джерело інформації, скільки наставники в її пошуку та
усвідомленні, в постановці задач, в організації часу. Викладач стає
тайм-менеджером для студента, провідником в інформаційному океані.
Викладач має свідомо оцінити власний професійний
багаж, звернути увагу на нові практики та можливості, які відкриваються за
їхньою допомогою.
За матеріалами http://ria.ru/ratings_regions
середа, 10 квітня 2013 р.
Сленг- друг чи ворог?
Другий рік поспіль студенти першого курсу під керівництвом Степаненко А.Л. долучаються до пошуково-дослідної роботи над проектом "Сленг в українській мові: джерело засмічення чи збагачення?"
10 квітня 2013 року у межах засідання регіонального методичного об'єднання викладачів української мови та літератури було проведено відкрите заняття з української мови, на якому студенти групи БМ-11 представили результати своєї кропіткої та такої плідної роботи.
Увазі присутніх гостей з різних навчальних закладів Макіїївського регіону, а також методиста регіонального базового ДВНЗ "Макіївський політехнічний коледж" Н. В. Білинської, студенти запропонували власні дослідження мовленнєвого матеріалу своїх однокурсників у вигляді доповідей, що супроводжувалися мультимедійними презентаціями, статистичні дані проведених опитувань з досліджуваної теми, власноруч підготовлені стіннівки, твори-роздуми. Утіленням проектів у життя стане виступ творчих груп на класних годинах на тему "Я за чистоту мови".
Позитивний настрій, добрий гумор усіх присутніх на занятті був такий щирий, що "Дерево очікувань" наприкінці заняття зайнялося посмішками та квіточками.
Фотоперебіг заняття тут
пʼятниця, 5 квітня 2013 р.
Вражаюча поезія
5 квітня 2013 р. у групі БМ-21 було проведено заняття з української літератури на тему "Здобутки сучасної української поезії".
Моєю метою, як викладача, було вразити світогляд юнаків силою постмодерного поетичного слова сучасних українських поетів так, щоб потім вони не робили здивованих облич та округлених очей і не відповідали "а що є і такі?", якщо у них спитають: "А що ви читали із сучасних поетів?"
Сподіваюся, що за допомогою медіапрезентацій, влучно підібраних віршів, талановито продекламованих як викладачем, так і студентами Барабашем Романом, Прудніковим Сергієм, а також змістовних доповідей Парахіна Станіслава, Колодіна Станіслава вдалося залишити помітний слід у душах присутніх на занятті студентів та їхнього класного керівника Борозенця Д.В.
Сподіваюся, що за допомогою медіапрезентацій, влучно підібраних віршів, талановито продекламованих як викладачем, так і студентами Барабашем Романом, Прудніковим Сергієм, а також змістовних доповідей Парахіна Станіслава, Колодіна Станіслава вдалося залишити помітний слід у душах присутніх на занятті студентів та їхнього класного керівника Борозенця Д.В.
Очікую на відгуки, а також плідну працю над домашнім завданням.
З повагою, Степаненко А. Л.
Сучасна "молода" література
Пропоную вашій увазі мультимедійну презентацію для візуалізації заняття з української літератури на тему "Здобутки сучасної поезії".
З повагою, Степаненко А. Л.
Рекомендовані поезії
Що обов`язково слід почитати студентам 2 курсу в контексті вивчення сучасної української літератури
Як цвіт терну...Галина Пагутяк
Язык не может сразу умереть... Леонід Кисельов
Алхімія Юрій Андрухович
Здається, так було одвіку... Ігор Римарук
Благання мартопляса Юрій Андрухович
Зимові дерева Оксана Забужко
Ця планета Оксана Забужко
Світлина Ігор Римарук
Таємна дорожня змова Галина Пагутяк
Ця стерня не коле... Ігор Римарук
Очей печальних золоті свічада Василь Слапчук
Стою на варті... Василь Слапчук
С Украиной в крови... Борис Чичибабін
Я позабуду все обиды... Леонід Кисельов
Як цвіт терну...Галина Пагутяк
Язык не может сразу умереть... Леонід Кисельов
Алхімія Юрій Андрухович
Здається, так було одвіку... Ігор Римарук
Благання мартопляса Юрій Андрухович
Зимові дерева Оксана Забужко
Ця планета Оксана Забужко
Світлина Ігор Римарук
Таємна дорожня змова Галина Пагутяк
Ця стерня не коле... Ігор Римарук
Очей печальних золоті свічада Василь Слапчук
Стою на варті... Василь Слапчук
С Украиной в крови... Борис Чичибабін
Я позабуду все обиды... Леонід Кисельов
З повагою, Степаненко А. Л.
четвер, 4 квітня 2013 р.
Інтерв’ю з Іриною Славінською: "Секрети професійного читача про книжкове «закулісся»
Ірина Славінська – літературний критик, перекладач і, віднедавна, телеведуча, котра регулярно орієнтує книголюбів у вирі книжок. Вона переклала з французької «Допінґ духу» Сьорана (Еміля Чьорана) та «Оргазм і Захід» Робера Мюшамбле. А ще створила книгу-інтерв’ю «33 герої укрліт». Тривалий час системні літературно-критичні статті були рідкісним явищем для сучасного медіасередовища. Ірина ж поставила на конвеєр (у хорошому значенні цього слова) висвітлення літературної тематики.
Посилання new-wave.com.ua New Wave |
Посилання new-wave.com.ua New Wave |
понеділок, 1 квітня 2013 р.
неділя, 31 березня 2013 р.
субота, 30 березня 2013 р.
неділя, 17 березня 2013 р.
OnlyArt ( вірші про кохання та життя ) – літературний сайт, на сторінках якого ви знайдете твори сучасних поетів України, вірші класиків, картини відомих художників.
четвер, 21 лютого 2013 р.
Вітаю з Днем рідної мови!
Додати заголовок |
Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.
вівторок, 5 лютого 2013 р.
середа, 23 січня 2013 р.
Жартома
Як вигадували
мови. Жартома.
Як вигадували
французьку мову:
- А
давайте половина букв буде читатися
хтозна-як , а інша половина – взагалі не
буде!
- Палки
згори не забудь доставити!
Як вигадували англійську
мову:
- А
давайте букв буде небагато,
всі вони прості, але приголосні будуть читатися абияк.
- І щоб
значення слова змінювалось непередбачено,
в залежності від прийменників та
соціального статусу мовця!
вівторок, 22 січня 2013 р.
Увазі студентів 1 курсу!
Оголошується початок роботи над створенням проектів на тему "Сленг в українській мові". Подробиці шукайте у стартовій презентації на сторінці "Українська мова". Для перегляду завантажте. Звіти творчих груп про перебіг дослідницько-пошукової роботи - щовівторка після класної години.
На першому етапі студенти мають визначитися із тематикою та завданнями. Детальніше ознайомитися із алгоритмом роботи студентів над проектом можна тут.
На першому етапі студенти мають визначитися із тематикою та завданнями. Детальніше ознайомитися із алгоритмом роботи студентів над проектом можна тут.
Початок голосування
Пропоную усім охочим переглянути студентські презентації на сторінці ТВОРЧІ РОБОТИ СТУДЕНТІВ МПК та проголосувати за найкращу, ознайомившись із критеріями оцінювання презентацій РРТ тут.
Дякую за вашу увагу.
Конкурс презентацій "Празька школа поетів" триває!
21 січня на занятті з української літератури студенти групи Б-23 презентували свої доповіді з теми "Еміграційна література". Приємні враження залишились від виступу студентів Звєрєва В. та Щербіни Р., які цікаво, інформативно, лаконічно розповіли про поета Юрія Клена, декламували його поезії напам'ять.
Переглянути презентацію "Юрій Клен".
Лунала поезія Євгена Маланюка.
Під чарівні звуки арфи увазі студентів представили свою творчу роботу Каюмова І., Кулік І., Откидач М. Переглянути презентацію "Євген Маланюк".
Підписатися на:
Дописи (Atom)