середа, 19 грудня 2012 р.

Так буде українською!


Разом з відомим українським мовознавцем Анатолієм Васяновичем ми можемо дізнатись, як правильно вживати певні українські слова та формувати словосполучення. 

Посібник "Українська мова професійного спрямування" для студентів групи БМ-41

                Посібник містить загальнотеоретичні відомості про мову і мовлення, основні функції мови, конкретизує зміст понять українська національна і літературна мова, мова професійного спілкування з позиції теорії стилів та культури мовлення.
                Докладно описано особливості усного та писемного ділового мовлення, види та форми їх реалізації, а також орфоепічні, лексичні, морфологічні, синтаксичні норми мови професійного спілкування.
                  Призначений для студентів вищих закладів освіти різного рівня акредитації, майбутніх фахівців банківської, фінансової, економічної, юридичної та інших галузей, викладачів, усіх, хто бажає підвищити загальний рівень професійного мовлення. Посібник тут

понеділок, 3 грудня 2012 р.

290 років тому народився великий українець Григорій Сковорода

1722 – 3 грудня за новим стилем (20 листопада за старим стилем) народився Григорій Сковорода, видатний український поет, просвітник-гуманіст, мандрівний філософ (помер у 1794р.). Мандруючи, він зупинявся у Корці, Острозі, Дубні, Вербі, Радивилові.

Григорій Сковорода залишив нам філософські трактати вірші, байки, «Сад божественних пісень», сотні афоризмів.
Ось лише деякі з них:                                                                                
Бери вершину і матимеш середину.
З усіх утрат втрата часу найтяжча.
Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати — це наполовину завершити.
Визначай смак не по шкаралупі, а по ядру.
З видимого пізнавай невидиме.
Тоді лише пізнається цінність часу, коли він втрачений.
Як нерозумно випрошувати те, чого можеш сам досягти!
Тінь яблуні не заважає.

До речі про фанфіки


       
Я сьогодні була приємна вражена тим, що студенти групи ПР-22, на відміну від інших груп, підготували домашнє завдання. Тобто увазі одногрупників були представлені творчі роботи - фанфіки.  Трішки передісторії.

     На практичному занятті з української літератури студенти 2 курсу ознайомлювалися із творчістю видатного прозаїка Олеся Гончара. Читали його новели "За мить щастя", "Залізний острів."
     Новелу «Залiзний острiв» у романi Олеся Гончара «Тронка» називають твором-засторогою. Адже гуманiстичнi цiнностi, та й саме життя людини часто опиняється пiд загрозою цивiлiзацiйних процесiв. I як важливо при цьому зберегти здатнiсть сучасноï людини до захисту свого єства, своïх почуттiв. Закоханi через свою легковажнiсть опиняються на вiйськовому кораблi, який служить полігоном для нічних бомбардувань. Їхній човен відв'язався, і Віталик з Тонею не можуть вернутися. Але не впадають у вiдчай, прагнуть знайти порятунок, не втрачають своєï людськоï гiдностi, своïх почуттiв. 

Так от у якості домашнього завдання студентам було запропоновано написати фанфік - продовження новели із власною версією порятунку головних персонажів.

 Найцікавішим стало те, що це були не просто оповідні твори із подальшими пригодами персонажів - Віталика і Тоні. У творах студентів було подано їхні власні роздуми про те, що у певний момент життя необхідно замислитсь над тим, як жив? яке добро зробив людям? Заручившись дозволом авторів, я обов'язково розміщу їхні твори на сторінках блогу.